Promoval v Plzni v r. 1995, získal I. atestaci ve vnitřním lékařství a dále specializovanou způsobilost v nefrologii a v intenzivní medicíně. V roce 2005 získal titul Ph.D. a v roce 2009 byl jmenován docentem vnitřního lékařství. V letech 2012-2016 působil jako zástupce přednosty I. interní kliniky Fakultní nemocnice Plzeň.

Stále se věnuje klinické praxi na I. interní klinice, dále také přednáší a vyučuje na Lékařské fakultě Plzeň. Přednesl řadu přednášek na prestižních českých i zahraničních fórech, je autorem desítek vědeckých publikací a řady kapitol ve vědeckých monografiích. Mnoho let se aktivně věnuje závodní cyklistice, sportovní vědě a trenérství cyklistiky se zaměřením na exaktní měření a hodnocení sportovního výkonu.

Mezi Alešovy svěřence patří jeden z našich nejlepších profesionálních cyklistů Ondřej Cink (nyní tým Team Bahrain Merida a od roku 2018 Primaflor Mondraker Rotor Team), ale i řada amatérských cyklistů nejrůznějších věkových kategorií.

Podívejte se na záznam rozhovoru s docentem Kroužeckým a Ondřejem Cinkem

(záznam je nutné přeskočit na čas od 09:35)

Spustit video

Doc. MUDr. Aleš Kroužecký, Ph.D. na fotografiích

Máte zájem o konzultaci s docentem Kroužeckým?

Kontaktujte nás emailem info@winpeaks.cz či na telefonním čísle +420 373 701 155 nebo +420 373 701 156 a domluvte si konzultaci s naším lekařem nebo využijte náš rezervační systém.

Rezervovat termín návštěvy